vrch v Javornickém výběžku

Text dotazu

Dobrý den,
potřebovala bych zjistit, jestli existuje, a pokud ano, tak jak se jmenuje, a kde přesně leží, vrch v Javornickém výběžku, který se dříve nazýval Sandberg?
Našla jsem několik vrchů a kopců s původním názvem Sandberg dnes Písečný vrch, ale žádný se nenachází v Javornickém výběžku.
Děkuji.

Odpověď

Dobrý den,
bohužel se nám nepodařilo najít odpověď na vaši otázku. Naše dostupné zdroje Písečný vrch (Sandberg) neuvádějí, (pouze obce s názvem Písečná) a vyhledávače na internetu nalézají „Písečné vrchy, hory, kopce“ jen v jiných lokalitách.
Vzhledem k tomu, že jsou poblíž Jeseníky, doporučujeme obrátit se na informační centrum města Jeseník nebo Javorník http://www.mestojavornik.cz/index.php?id=boruvkova_hora.html.
Následující odkaz zmiňuje obec Písečnou, je možné, že vrch nad obcí se jmenuje Písečný, ale to je jen naše domněnka.
http://www.jeseniky.net/index.php?obl=4&kat=11

„Rozhledna na Borůvkové hoře, zřícenina hradu Rychleby a skalní vyhlídka Čertovy kazatelny, oboje v Račím údolí, zámek Jánský Vrch na Javorníkem, muzeum Karla Ditterse z Dittersdorfu v Javorníku, Venušiny misky na Smolném u Vidnavy, historické náměstí ve Vidnavě, zřícenina hradu Klatenštejn, klášter a hřbitov řádových sester v Bílé Vodě (památník komunistické perzekuci ženských řeholních řádů). Nedaleko Bílé Vody - skalní vyhlídka Vysoký kámen. V celé oblasti je řada zatopených lomů vhodných ke koupání - Pelnář v Uhelné, Vycpálek ve Vápenné, Rampa u Vidnavy a řada dalších. U Javorníka, v Zálesí, Vápenné, Supíkovicích a Velkých Kuněticích jsou pozůstatky vápenek. U Písečné jsou jeskyně Na Špičáku.“ 

Domníváme se, že váš dotaz je součástí nějaké školní úlohy nebo soutěžní otázky. Podle pravidel služby Ptejte se knihovny takové dotazy většinou nezodpovídáme, viz https://www.ptejteseknihovny.cz/o-sluzbe/pravidla  
Referáty a otázky ke zkouškám
„Nežádejte od nás, abychom vypracovali vaše referáty, úkoly a jiné školní úlohy, taktéž nezodpovídáme otázky různých kvízů a testů. Rádi vám ukážeme, jak vyhledat literaturu k danému tématu, uvedeme základní tituly z našich fondů, ale nečekejte více.“

Obor

Geografie. Geologie. Vědy o zemi

Okres

--

Knihovna

Národní knihovna ČR

Datum zadání dotazu

14.05.2012 07:12

Přidat komentář

Pokud chcete přidat komentář, zadejte jej do formuláře níže. Nejsou povoleny žádné formátovací značky. Adresy na web nebo emailové adresy budou automaticky transformovány na aktivní odkazy. Komentáře jsou moderovány.

Kolik je 4+4 ?

Hledání v archivu