Vrabec a kůň

Text dotazu

Dobrý den, hledám autora i dílo, ze kterého si pamatujeme pouze to, že tam promlouvá moudrý starý kůň k vrabci a varuje ho před kočkou.( Úvozem kráčí kůň starý...) Mohl by to být \"Vrabec a kůň\" -František Jaromír Rubeš? Pokud ne, poraďte, kde mám pátrat dál, pokud ano, kde si toto mohu zapůjčit. Děkuji

Odpověď

Dobrý den, téma se skutečně objevuje v Rubešově básni Vrabec a kůň ze sbírky : Deklamovánky a písně, sv. 1, Praha 1837. Údaj jsme ověřili v České elektronické knihovně Ústavu pro jazyk český:
Česká elektronická knihovna : Plnotextová databáze české poezie 19. století [online]. c2005 [cit. 2005-05-19]. Dostupný z WWW: <http://www.ceska-poezie.cz/cek/>.
Databáze obsahuje básnické sbírky 19. století. Je v ní možné vyhledávat např. básně obsahující daná slova. Zde najdete tedy i plný text hledané básně.