vrabčí hody

Text dotazu

Obřad při narození dítěte ?

Odpověď

Dobrý den,

k Vašemu poměrně speciálnímu dotazu ohledně obřadu "vrabčí hody" bohužel v naší knihovně, zaměřené především na mimoevropské kultury, nemáme dostatek informací.

Doporučuji Vám se obrátit se svým dotazem na:

1) Etnologický ústav AV ČR, v. v. i.
Etnologický ústav AV ČR, v.v.i., Na Florenci 3, 110 00 Praha 1

Středisko vědeckých informací:
vedoucí PhDr. Barbora Gergelová, telefon: +420 234 612 611, gergelovaa@eu.cas.cz

Knihovna Etnologického ústavu AV ČR

PhDr. Ludmila Kopalová, tel.: +420 234 612 610, kopalova@eu.cas.cz

Pokud by vrabčí hody byly obyčejem rozšířeným na Moravě, mohou Vám poradit spíše na:
pracovišti Brno:
Veveří 97
602 00 Brno

Mgr. Vendula ŠKRABALOVÁ - knihovna, (+420) 532 290 277; 737 406 760, skrabalova@iach.cz

2) Ústav etnologie FF UK, Celetná 20, 116 42 Praha 1

Knihovna - PhDr. Kamila Remišová Věšínová, Ph.D., kamila.remisova@ff.cuni.cz tel: +420 221 619 624

Použité zdroje

Webová stránka: http://eu.avcr.cz/
webová stránka: http://uetn.ff.cuni.cz/cs/