Volnočasové aktivity pro děti a mladež ze socálně vyloučených lokalit

Text dotazu

Volnočasové aktivity pro děti a mladež ze socálně vyloučených lokalit, prosím o doporučení vhodné literatury. Děkuji

Odpověď

Zasílám k tématu Vaší absolventské práce prostřednictvím služby PSK několik záznamů knih a článků.

Hambálek, Vladimír. Úvod do voľnočasových aktivít s klientskými skupinami sociálnej práce. 1. vyd. Bratislava: Občianske združenie Sociálna práca, 2005. 79 s. Edícia sociálna práca - sociálna politika. ISBN 80-89185-11-8.

Gulová, Lenka et al. Aktivizace sociálně znevýhodněných skupin v pedagogické praxi a výzkumu. 1. vyd. Brno: Masarykova univerzita, 2012. 225 s. Sociálně pedagogický výzkum. ISBN 978-80-210-6030-2.

Kelarová, Kateřina. Animační skupiny: pravidla a možnosti jejich využití. [Praha]: IPPP ČR, ©2008. 20 s. ISBN 978-80-86856-47-6.

Juráčková, Iva. Nízkoprahové kluby pro děti a mládež a některé možnosti jejich využití pro volnočasové aktivity. Komenský, 2002-2003, 127(1), s. 33-36. ISSN 0323-0449.

Racek, Jindřich. Nízkoprahový klub jako součást komunitního centra Krok. Éthum, 1999, 22, s. 46-54.

V případě zájmu o zpracování rešerše (viz http://www.svkpl.cz/cs/sluzby/bibliograficke-sluzby/resersni-sluzby-ve-specialni-studovne) je třeba doručit vyplněnou žádost (osobně či poštou nebo elektronicky) a vlastnit platný průkaz SVK PK (roční či jednorázový).