Vojtěch Král z Dobré Vody

Text dotazu

Prosim o vyhledani fotografie/portrétu/ osobnosti z oblasti: Vojtěcha Krále z Dobré Vody (1844-1913. Studoval v Benešově u Prahy a v Praze absolvoval školu reál. Roku 1869 se podílel na založení organizace Sokol v Benešově a působil zde jako cvičitel do roku 1871. Znám je jako výtečný kreslič heraldických znaků a pilný sběratel heraldických pamětí. Děkuji předem za vyřízení dotazu.

Odpověď

Dobrý den, fotografii Vojtěcha Krále z Dobré Vody jsme nalezli pouze v níže uvedené knize a nekrologu, v obou případech byla otištěna stejná portrétní fotografie:

* Národní album : Sbírka podobizen a životopisů českých lidí prací a snahami vynikajících i zasloužilých. Praha : Jos. R. Vilímek, [1899]. s. 160.

* ČERNÝ, A.B. Vojtěch ryt. Král z Dobré Vody. Časopis Společnosti přátel starožitností českých v Praze. 1913, roč. 21, s. 158-159.