vojenské cvičení Krkonoše 81, mobilizační cvičení 1983

r. 1981 proběhlo tzv. cvičení Krkonoše 81, které ale bylo skrytou přípravou na účast ČSLA na útoku proti Polsku (kvůli polit. situaci tam - odbory Solidarita atd.), nařízené Sov. svazem. Útok se nakonec neuskutečnil jen díky tomu, že Jaruzelski vyhlásil v Polsku výjimečný stav. Roku 1983 proběhlo mobilizační cvičení naší armády, velmi výjimečné.
Můžete mi prosím sdělit, zdali o těchto cvičeních existuje nějaká česká nebo slovenská publikace, kde bych se mohl dočíst podrobnosti?

o cvičení Krkonoše 81 na sklonku roku 1980 podrobně pojednává článek Prokopa Tomka "Akce Krkonoše: československé vojenské souvislosti polské krize" časopisu Historie a vojenství.

Použité zdroje

TOMEK, Prokop. Akce Krkonoše: československé vojenské souvislosti polské krize. Historie a vojenství. 2017, 66(3), 4-19. ISSN 0018-2583.

KŘÍŽ, Antonín. Krkonoše 80: cvičení, nebo........ ?. [S.l.] : [s.n.], [199?]. 49 s. : [1] mp., [1] tab.

Politické vědy. Vojenství

Vojenský historický ústav - knihovna