Vliv nízkých teplot na základní chemické složky dřeva

Text dotazu

Zajímá mě vliv nízkých teplot na celulózu, hemicelulózu a lignin. Co se s těmito látkami ve dřevě děje při teplotách od-do.

Odpověď

Dobrý den,

 

děkujeme za Váš dotaz. Vytipoval jsem pro Vás následující publikaci, ve které byste mohl získat alespoň část požadovaných informací:

Handbook of wood chemistry and wood composites. Boca Raton: Taylor & Francis, 2005. vii, 487 s. ISBN 0-8493-1588-3. Záznam dostupný z: https://vufind.techlib.cz/Record/000934134

 

Kniha není sice dostupná v našem fondu, ale můžete si ji po registraci vypůjčit přes meziknihovní výpůjční službu (https://www.techlib.cz/cs/2859-vnitrostatni-meziknihovni-sluzby).

 

V souborném katalogu je dostupné ještě nové vydání z roku 2013 (http://aleph.nkp.cz/F/?func=direct&doc_number=006573965&local_base=SKC), o které můžete také požádat prostřednictvím meziknihovní výpůjční služby.

 

Dále můžete i bez registrace nahlédnout do některé z následujících publikací, které jsou dostupné k vypůjčení v našem fondu: https://vufind.techlib.cz/Search/Results?lookfor=vlastnosti+d%C5%99eva&type=AllFields&limit=20&sort=relevance

Vyhledávací fráze si můžete libovolně upravovat.

 

Přikládám další užitečné odkazy:

http://scholar.google.cz/scholar?hl=cs&q=wood+temperature&btnG=

https://is.mendelu.cz/eknihovna/opory/zobraz_cast.pl?cast=9182

https://www.fbi.vsb.cz/export/sites/fbi/030/.content/sys-cs/resource/PDF/StavebniMaterialy.pdf

https://www.vutbr.cz/www_base/zav_prace_soubor_verejne.php?file_id=48972

 

Pokud byste měl zájem o podrobnější probrání tématu, můžete využít našich bezplatných konzultačních služeb (https://www.techlib.cz/cs/2930-referencni-a-resersni-sluzby), případně si objednat placenou rešerši.

 

Doufám, že jsem Vám pomohl a pokud budete mít další dotazy, neváhejte se na nás obrátit.

 

S pozdravem

 

Vojtěch Turek

Oddělení služeb

Národní technická knihovna

Obor

Technika, technologie, inženýrství

Okres

--

Knihovna

Národní technická knihovna

Datum zadání dotazu

20.02.2017 08:00

Přidat komentář

Pokud chcete přidat komentář, zadejte jej do formuláře níže. Nejsou povoleny žádné formátovací značky. Adresy na web nebo emailové adresy budou automaticky transformovány na aktivní odkazy. Komentáře jsou moderovány.

Kolik je 4+4 ?

Hledání v archivu