Vliv benevolentní výchovy na iniciativu dítěte

Text dotazu

Dobrý den, zpracovávám semestrální práci na téma vliv benevolentní výchovy na iniciativu dítěte (tj. absence úkolů typu pomoc s úklidem, příprava do školy apod. se odráží na iniciativě dítěte- samo od sebe tyto činnosti nedělá) a potřebuji doporučit literaturu, která se podobným tématem zabývá. Předem děkuji za odpověď.

Odpověď

Dobrý den,
doporučujeme Vám vyhledávat literaturu v bázi NKC Národní knihovny, http://www.nkp.cz, prostřednictvím klíčových slov, např.: výchova, vzdělávání, psychologie .
Uvádíme Vám příklady záznamů  o literatuře vyhledaných tímto postupem:

--[Č.záznamu: 001184116]
Vybraná témata z pedagogiky a psychologie / editoři Jana Doležalová, Jan Lašek. -- Hradec Králové : Gaudeamus, 2002. -- 155 s
-[Č.záznamu: 001088928]
Vyrušování, neposlušnost a odmítání spolupráce : podněty pro pedagogickou práci s žáky, kteří se chovají při výuce nápadně rušivě / Petr Ondráček. -- Vyd. 2., dopl. a rozš.. -- Pardubice : Univerzita Pardubice, Fakulta humanitních studií, 2001. -- 116 s.
-[Č.záznamu: 002258310]
Učíme děti ptát se a přemýšlet : metody a aktivity k rozvoji myšlení i kultivaci osobnosti dětí / Eva Zoller ; [z německého originálu přeložila Stanislava Jindrová]. -- Vyd. 1.. -- Praha : Portál, 2012. -- 93 s.
-[Č.záznamu: 001003666]
Rodina a škola / editor Kamil Janiš. -- Vyd. 1.. -- Hradec Králové : Gaudeamus, 2001. -- 103 s
-[Č.záznamu: 001283706]
Co děti nejvíc potřebují / Zdeněk Matějček. -- Vyd. 3.. -- Praha : Portál, 2003, c1994. -- 108 s
-[Č.záznamu: 001325816]
Jak lépe porozumět dětem : nejen o dětech, ale i o nás / Zdenka Blechová. -- Vyd. 1.. -- V Olomouci : Fontána, c2004. -- 175 s
-[Č.záznamu: 001633395]
Kapitoly z psychologie učení a výchovy / Marie Vacínová, Marta Langová a kolektiv. -- Vyd. 1.. -- Praha : Vysoká škola Jana Amose Komenského, 2005. -- 114 s.
-[Č.záznamu: 001834822]
Kapitoly z vývojové psychologie / Wedlichová Iva, Heřmanová Vladislava. -- 1. vyd.. -- V Ústí nad Labem : Univerzita J.E. Purkyně, 2008. -- 143 s. ; 21 cm
-[Č.záznamu: 001184116]
Vybraná témata z pedagogiky a psychologie / editoři Jana Doležalová, Jan Lašek. -- Hradec Králové : Gaudeamus, 2002. -- 155 s.

Doporučujeme vám také katalog Pedagogické knihovny J.A.Komenského, http://www.npkk.cz/kpwinsqlnpkk/index.php.