Vlaková trolej

Text dotazu

Prosím o informaci o tom jaká je bezpečná vzdálenost od vlakové troleje.
Jak pro člověka,tak tak pro techniku (auto,anténa atd.)
Mám nákladní vůz a mám na něm anténu od vysílačky,ale nevím jak mohu mýt vysoko postavenou anténu,když u železničních prejezdů je výška trolejí kolem 4,85m.
Momentálně mám celkovou výšku 4m (vůz má kolem 2,80 a anténa 1,20m).
Prosím o zaslání informací o tomto problému.

Odpověď

Ve vyhlášce č. 341/2002 Sb. o schvalování technické způsobilosti a o technických podmínkách provozu vozidel na pozemních komunikacích se v paragrafu 16, který se týká "Největších povolených rozměrů vozidel a jízdních souprav", v odst. b) hovoří o největší povolené výšce vozidel. Souvislost s vlakovou trolejí však nezmiňuje.
Dotazy tohoto typu bohužel není v silách knihovny zodpovědět. Obraťte se prosím na České dráhy, které by Vám měly podat erudovanou odpověď.