Viktor Kravčenko, I chose freedom v ruskem jazyce

Text dotazu

Shanime knihu Viktora Andreevice Krafcenka I chose
freedom, avsak v ruskem jazyce. Nejsme si jisti, zda vubec existuje. Pres JIB jsme nic nenasli, presto se radeji jeste ptame.

Odpověď

Dobrý den,

podařilo se nám zjistit ruské vydání Kravčenkovy knihy. Vyšlo stejně jako první americké (v angličtině) v roce 1946. Toto ruské vydání zřejmě v ČR není. Bylo by třeba je objednat ze zahraničí a je otázka, zda bude dosažitelné, protože vyšlo v exilovém nakladatelství. Novější ruské vydání jsme nezjistili, ale nemůžeme jeho zcela existenci vyloučit.
V NK a ve Slovanské knihovně jsou k dispozici anglické, německé a francouzské vydání.
Bibliografické záznamy v příloze.