vietnamští dělníci v ČSSR

Text dotazu

Existuje nějaká publikace či články o pobytu vietnamských dělníků u nás v 70-tých a 80-tých letech?

Odpověď

Něco jsme našli. V bázi ANL (http://sigma.nkp.cz/F/) na klíčové slovo vietnamci vyjde řada záznamů, samozřejmě se většinou netýkají 70. a 80. let.
Vybíráme z nich dva. Studie St. Broučka je možná to, co hledáte, je poměrně rozsáhlá, zabývá se historií Vietnamců v Čechách a uvádí i literaturu, kde se najdou další články. Pátrání před r. 1991 bude obtížnější, většinou jsou jen tištěné bibliografie.

Brouček, Stanislav, 1947-
Integrační tendence vietnamského etnika v českém lokálním prostředí / Stanislav Brouček. -- Anglické resumé -- grafy, tabulky. -- Obsahuje bibliografii
In: Český lid. -- ISSN 0009-0794. -- Roč. 92, č. 2 (2005), s. 129-154
* Vietnamci -- imigrace -- Česko
* Vietnamci -- integrace -- Česko
* Vietnamci -- etnografický výzkum -- Česko

Müllerová, Petra
Vietnameese Diaspora in the Czech Republic / Petra Müllerová. -- Lit. 4
In: Archív orientální. -- ISSN 0044-8699. -- Roč. 66, č. 2 (1998), s.
121-126
* migrace * zahraniční politika * česko-vietnamské vztahy * imigrace * vietnamská komunita * vietnamci v ČR * Vietnam * Československo * Česko *
stol. 20., polovina 2.