vhodná literatura k tématu: Analýza vývoje a hospodářsko politických souvislostí v oblasti zaměstnanosti - srovnání ČR a Německa

Text dotazu

Dobrý den,
téma mojí seminární práce je "Analýza vývoje a hospodářsko politických souvislostí v oblasti zaměstnanosti - srovnání ČR a Německa". Můžete mi, prosím, doporučit nějakou literaturu, ze které čerpat?

Odpověď

Dobrý den,

Doporučujeme Vám v bázi Národní knihovny http://www.nkp.cz, záložka Katalogy a databáze,  vyhledávat literaturu prostřednictvím klíčových slov, např. politika, Česko, Německo, zaměstnanost, apod.
Uvádíme příklady takto vyhledaných záznamů :
-[Č.záznamu: 001656740]
 Projekce zaměstnanosti v ČR na období 2005-10 v členění dle ekonomických odvětví / Věra Havlíčková, Zdeňka Šímová, Jiří Vymazal. -- Praha : Národní observatoř zaměstnanosti a vzdělávání NOZV-NVF, [2005]. -- 81 s.
-[Č.záznamu: 001497325]
 Český trh práce a Evropská strategie zaměstnanosti / Jiří Winkler a Martin Žižlavský, eds.. -- 1. vyd.. -- Brno : Masarykova univerzita v Brně ; [Praha] : Výzkumný ústav práce a sociálních věcí MPSV ČR, 2004. -- 241 s. Obsahuje bibliografii, bibliografické odkazy a rejstřík.
-[Č.záznamu: 001642382]
 Politika zaměstnanosti / Milan Cabrnoch, Anja Weisgerber, Alena Páralová. -- Praha : CEVRO - Liberálně-konzervativní akademie, [200-]. -- 48 s. : il.,
-[Č.záznamu: 001811299]
 Politika zaměstnanosti / Renáta Halásková. -- Vyd. 1.. -- Ostrava : Ostravská univerzita v Ostravě, Filozofická fakulta, 2008. -- 145 s
-[Č.záznamu: 001820188]
 Deset let evropské strategie zaměstnanosti (ESZ) / Evropská komise. -- Lucemburk : Úřad pro úřední tisky Evropských společenství, 2008. -- 43 s. :
 -[Č.záznamu: 002190379]
 Zaměstnanost a růst v EU : cesta k udržitelnému zítřku. -- Lucemburk : Úřad pro úřední tisky Evropských společenství, 2009. -- 16 s
-[Č.záznamu: 002343837]
 Osvědčené postupy úřadů práce v období ekonomické krize : sborník z mezinárodního semináře : projekt Výměna zkušeností pracovníků úřadů práce zemí EU. -- Praha : Národní vzdělávací fond, 2011. -- 56 s. :
-[Č.záznamu: 001704245]
 Trh práce na přelomu tisíciletí / Magdalena Kotýnková. -- Vyd. 1.. -- V Praze : Oeconomica, 2006. -- 256 s.
-[Č.záznamu: 001195055]
 Job revolution : nové trendy ve světě práce / Peter Hartz ; [z německého originálu ... přeložili Jiří Senohrábek a Jiří Pondělíček]. -- Vyd. 1.. -- Praha : Management Press, 2003. -- 176 s.
 -[Č.záznamu: 000076105]
 Employment and social policy : experience from some NATO countries / K. Janáček. -- Praha : Institut ekonomie České národní banky, 1993. -- 39 s.

Konkrétně Německo:
Deeke, Axel. Arbeitspolitik mit dem Europäischen Sozialfonds: Ergänzung des SGB III aus Mitteln des ESF- Umsetzung und Wirkungen. Nürnberg: Institut für Arbeitsmarkt-und Berufsforschung, 2010. 379 s. IAB-Bibliothek; 325. ISBN 978-3-7639-4029-5.

Brussig, Martin a Schwarzkopf, Manuela. Eingliederungszuschüsse als Instrument der Arbeitsmarktpolitik: eine Implementationsstudie. Bielefeld: W. Bertelsmann, 2011. 239 s. IAB-Bibliothek. Forschungsarbeiten; 329. ISBN 978-3-7639-4037-0.

Nonnenmacher, Alexandra. Ist Arbeit eine Pflicht?: normative Einstellungen zur Erwerbsarbeit, Arbeitslosigkeit und der Einfluss des Wohngebiets. 1. Aufl. Wiesbaden: VS Verlag für Sozialwissenschaften, 2009. 244 s. ISBN 978-3-531-16720-6.

Statistické údaje doporučujeme vyhledávat také na http://www.euroskop.cz/18/sekce/mapa-webu/ , http://epp.eurostat.ec.europa.eu/portal/page/portal/eurostat/home . Pro české prostředí především stránky Českého statistického úřadu http://www.czso.cz/.