Větná skladba - příslovečná určení

Text dotazu

Dobrý den, prosím existuje nějaké pravidlo v českém jazyce, jak řadit příslovečná určení? Narazila jsem na větu: "Přejímka svařenců bude probíhat v areálu firmy XY před transportem k objednateli." Jde mi o to, zda je to správně takto, nebo je lépe: "Přejímka svařenců bude probíhat před transportem k objednateli v areálu firmy XY."
Děkuji.

Odpověď

Dobrý den,

závazné pravidlo pro určení pořadí příslovečných určení ve větě český jazyk nemá. Oba zmíněné příklady jsou v pořádku. Obecně platí, že informace, které si přejete zdůraznit, je vhodnější dávat na konec věty.

Použité zdroje

Pravidla českého pravopisu. Vydání 3. Praha: Academia, 2017, 391 stran ; 21 cm. ISBN 978-80-200-2755-9.