veřejná správa v českých zemích po roce 1945

Text dotazu

Dobrý den, potřebovala bych zjistit pár odkazu na odborné texty a sborníky na téma vývoj veřejné správy v českých zemích po roce 1945.

Odpověď

Dobrý den, zdroje NK ČR jsou volně na webu http://sigma.nkp.cz/F - báze NKC obsahuje knihy a další druhy dokumentů, báze ANL články od roku 1991.
Ve všech databázích NK ČR je možné vyhledávat podle klíčových slov / předmětových hesel s možností dalšího zpřesnění.
Např. po  zadání veřejná správa and vývoj byl mimo jiné záznamy nalezený i záznam - viz

Vývoj veřejné správy v Československu a České republice (1945-2004) / Vladimír Čechák. -- Vyd. 1.. -- Praha : Eupress, 2004. -- 262 s. : il. (některé barev.), portréty, erby. ISBN 80-86754-22-7

Většina knih obsahuje seznam použité / doporučené literatury, kde je možné zjistit další základní dokumenty k tématu.
Stejným způsobem lze vyhledávat i v článkové databázi. Pokud máte zájem o články publikované do roku 1990, existuje článková tištěná bibliografie - Články v českých časopisech 1953-1990, dostupná např. v Referenčním centru naší knihovny.
Dále je možné využít i databáze Historického ústavu AV ČR - http://www.hiu.cas.cz/cs/knihovny/knihovna-praha/katalogy-a-databaze.ep/