Veřejná správa na Přešticku

Text dotazu

Hledám literaturu k problematice historie a vývoje veřejné správy na Přešticku (okres Plzeň-jih). Děkuji za odpověď.

Odpověď

Dobrý den,

Odpovídáme na Váš dotaz a zasílám Vám několik záznamů publikací z fondu Studijní a vědecké knihovny Plzeňsého kraje (dále jen SVK PK):

Veřejná správa na Přešticku:

MARČAN, Antonín a ŠLÉGL, Adolf. Politický ores Přeštický: část všeobecná: vylíčení statistické, kulturní a historické zastupitelských okresů Přeštického a Nepomuckého. Přeštice: Cyril M. Homan, 1905. 280 s.  Signatura SVK PK: 392A22469-1

Přešticko včera, dnes a zítra. Přeštice: Ov Národní fronty, 1957. 49 s.  Signatura SVK PK: 391A20353

Veřejná správa (obecně):

HLEDÍKOVÁ, Zdeňka, JANÁK, Jan a DOBEŠ, Jan. Dějiny správy v českých zemích: od počátků státu po současnost. Praha: Lidové noviny, 2005. 568
s. ISBN 80-7106-709-1. Signatura SVK PK: 31B12788

SCHELLE, Karel et al. Dějiny české veřejné správy. Plzeň: Aleš Čeněk, 2009. 314 s. ISBN 978-80-7380-203-5. Signatura SVK PK: 31B35560

Dále Vám doporučujeme navštívit Státní okresní archiv Plzeň-jih se sídlem v Blovicích (viz. http://www.soaplzen.cz/soka-pj).