Veřejná správa

Text dotazu

Vážení, přeji příjemný den. Rád bych abyste mě nasměrovali na nějaké materiály na téma klasických a neklasických administrativistických škol a jejich přínosu pro teorii veřejné správy. Narazil jsem na publikaci Pomahač, Vidláková - Veřejná správa, ale rád bych se dostal k něčemu dalšímu. Děkuji.

Odpověď

Dobrý den, zkuste se podívat do katalogu Národní knihovny (báze NKC), nebo České národní bibliografie (ČNB), popř. do článkové bibliografie (ANL) - vše zde:
http://sigma.nkp.cz/F.
Zkuste hledat pomocí následujících klíčových slov:

veřejná správa
správní věda

Uvádíme podle našeho výběru záznamy několika publikací v češtině:

Správní věda : teorie veřejné správy / Dušan Hendrych. -- 2., dopl. a rozš. vyd.. -- Praha : ASPI, 2007. -- 211 s. : il., mapy ; 21 cm

Veřejná správa v České republice a zemích EU / Martina Halásková. -- 1. vyd.. -- Ostrava : VŠB - Technická univerzita, 2006. -- 176 s. ; 29 cm

Vývoj české veřejné správy / Karel Schelle. -- Vyd. 1.. -- Ostrava : Key Publishing, 2008. -- 431 s. ; 24 cm Dějiny správy v českých zemích : od počátků státu po současnost / Zdeňka Hledíková, Jan Janák, Jan Dobeš. -- Praha : NLN, Nakladatelství Lidové noviny, 2005. -- 568 s. : barev. mapy ; 24 cm Veřejná správa : sociálně-psychologické problémy v historii a současnosti / Jan Vláčil. -- 1. vyd.. -- Praha : Linde, 2002. -- 323 s. ; 21 cm.