velká hospodářská krize

Text dotazu

Dobrý den, mohla bych Vás poprosit o zodpovězení otázky, jaké Sociální důsledky přinesla Velká hospodářská krize, popř. jak to tehdejší vláda řešila? děkuji Vám mnohokrát.

Odpověď

Dobrý den, předpokládáme, že máte na mysli hospodářskou krizi ve 30.letech 20.století a její průběh v Československu. K danému tématu Vám doporučujeme knihu:
SEKANINA, Milan. Kdy nám bylo nejhůře? : hospodářská krize 30. let 20. století v Československu a některá její východiska. 1. vyd. Praha : Libri, 2004. ISBN 80-7277-213-9 (brož.). Kniha obsahuje i značně obsáhlý soupis literatury a pramenů, které se hospodářské krizi v Československu věnují nebo se k ní daným způsobem vztahují.

Popřípadě si můžete v katalogu výběrové článkové bibliografie (http://sigma.nkp.cz/F/ - báze ANL)dohledat články, které se tématu věnují. Například:

HARNA, Josef. Československo bez mýtů a iluzí. Část 30. Mladá fronta Dnes. Roč. 3, č. 226 (19920925), s. 7. ISSN 1210-1168.
DEYL, Zdeněk. Sociální východiska z krize. Část 24. Mladá fronta Dnes. -- Roč. 3, č. 111 (19920513), s. 6 aj.