vědecký a odborný časopis

Text dotazu

Dobrý den, můžete mi vysvětlit rozdíl mezi věděckým a odborným časopisem? Děkuji

Odpověď

Dobrý den,

podle báze KTD - Česká terminologická databáze knihovnictví a informační vědy (TDKIV), která je volně dostupná na stránkách naší knihovny http://sigma.nkp.cz/F/:

Odborné časopisy jsou periodický tisk vydávaný v pravidelných intervalech - nejméně však dvakrát ročně - pod stejným názvem. Jsou určeny pro oblast určité odborné činnosti; neslouží aktuálnímu všeobecnému dennímu zpravodajství. Časopis se zaměřením na otázky určitého vědního oboru nebo specializace.
anglický termán - specialised journal

Vědecký časopis - časopis s cílovým segmentem čtenářů v oblasti vysokých škol a vědeckého výzkumu; často je produktem určité akademické společnosti nebo vědeckého ústavu.
anglický termín - learned journal, scholarly journal