Vcukuletu

Text dotazu

Dobrý den, chtěla bych poprosit o správný pravopis slova v cuku letu, vcukuletu, zdali je obojí forma přípustná, nebo je pravopisně správně pouze jedna možnost. ve slovníku českého jazyka jsem toto slovo nenašla a internet nabízí obě možnosti. Děkuji Vám.

Odpověď

Dobrý den,

doporučujeme obrátit se na  Ústav pro jazyk český AV ČR, Internetovou jazykovou příručku na http://prirucka.ujc.cas.cz/.

 vcukuletu

dělení: vcu-ku-le-tu

význam: ihned (hovorově a expresivně)

příklady: budu tam vcukuletu; vezmi od někoho třeba minci a vcukuletu ji nech zmizet