Vánoční hvězda -

Text dotazu

dobry den chtela jsem se zeptat na vanocni
hvezdu,dostala jsem ji o vanocich a asi tyden ji zaclinaji padat zelene
listy a dnes i jeden cerveny nevim cim to muze byt poradite mi .dekuji

Odpověď

Dobrý den,

vánoční hvězda, poinsettia pulcherrima, pryšec nádherný, pochází z Mexika, kde roste jako veliký, hustě zavětvený keř. Vyšlechtěné formy jsou kompaktnější a nižší.

Vánoční hvězdy i další keřovité pryšce jsou náchylné k vadnutí listů, které nakonec opadají. Je třeba se vyvarovat průvanu, chladnému a špatnému (kouři) vzduchu. Pokud dochází k opadávání listů, pro rostlinu vyberemu lepší sanoviště. Ztráta pěkných barev, listoví a listenů svědčí o nadbytku vody, které může vyústit až v uhnívání kořenů. Projevuje se to svěšením konce větví, a později celý jedinec zahnívá. Vánoční hvězdu může napadat rovněž houbová choroba, která způsobuje vznik šedých skvrn, nejjčastěji na níže rostoucích listech. Poškozené listy je nejlepší odstranit a potom rostlinu postříkat fungicidem (prostředek na hubení hub).

zdroj : A.M.Schwarzbachová : Péče o pokojové květiny od A do Z. Praha :

Cesty, 1998

Další informace naleznete také v archivu služby :

http://www.ptejteseknihovny.cz/uloziste/aba001/vanocni-hvezda-kvetina/?searc

hterm=vánoční%20hvězda.

Obor

Biologické vědy

Okres

--

Knihovna

Národní knihovna ČR

Datum zadání dotazu

19.01.2010 12:21

Přidat komentář

Pokud chcete přidat komentář, zadejte jej do formuláře níže. Nejsou povoleny žádné formátovací značky. Adresy na web nebo emailové adresy budou automaticky transformovány na aktivní odkazy. Komentáře jsou moderovány.

Kolik je 10 + 4?

Hledání v archivu