Vanesa, Vanessa

Text dotazu

Přesná formulace dotazu: Jméno -Vanessa- asi je francouzského původu. Není uvedeno v kalendáři, tudíž nevíme, jak určit den svátku pro toto jméno. Věříme, že nám pomůžete v této problematice.

Odpověď

Dobrý den, jméno Vanesa (ps. také Vanessa) vytvořil v 18. století spisovatel Jonathan Swift ve svém díle jako zkráceninu pro Esther Vanghomringhovou , vanessa je též označením druhu motýla, kněmuž patří např. admirál. V řadě jazyků je to běžně užívané jméno. Podle maďarské příručky jsou jmeniny 24. května.

Pramen:
Jak se bude vaše dítě jmenovat? / Miloslava Knappová. -- Vyd. 4., přeprac. a dopl.. -- Praha : Academia, 2006.