Václavkova ulice

Text dotazu

Dobrý den, mohla bych vás požádat o jednu věc? Potřebovala bych jestli by jste mi mohli zjistit rok od kdy a proč je pojmenována Václavkova ulice v Hradci Králové? Předem díky.

Odpověď

Václavkova ulice na Pražském Předměstí byla pojmenována v roce 1974. Bedřich Václavek (1897-1943), čes. komunistický kritik a liter. vědec, zatčen nacisty, zahynul v Osvětimi. - čerpáno z: Dejmek, B.: Historie a současnost Hradce Králové ve jménech ulic, Gaudeamus 1993.