Václav Vilém z Roupova

Text dotazu

Prosím o informaci,kde přesně je v Drážďanech pohřben V.V.z Roupova,případně kde je pohřben kdokoli z tohoto rodu.Děkuji.

Odpověď

Dobrý den,

v knize HALADA, Jan. Lexikon české šlechty. Erby, fakta, osobnosti, sídla a zajímavosti. Praha: Akropolis, 1994. Se píše:

Díl 1, str. 128 - 129: heslo z Roupova

"...Václav Vilém z R. (okolo 1580 - 1634) se angažoval již v bojích o Rudolfův Majestát, ...Po porážce na Bílé hoře uprchl do Německa, žil v Berlíně, požádal císaře o milost, a přestože ji obdržel, vrátil se do Čech se saským vojskem. Byl opět odsouzen a žil potom v Drážďanech jako kurfiřtův rada a vojenský komisař. Nakonec se opět vydal do vlasti, tentokrát se švédským vojskem, ale v Litoměřicích zemřel a tak zakončil svou bludnou pouť...."

Nabízí se tedy otázka, zda byl vlastně pochován v Drážďanech. Možná že by věděli ve Státním oblastním archivu v Litoměřicích http://www.soalitomerice.cz/ .

Obor

Historie a pomocné historické vědy. Biografické studie

Okres

--

Knihovna

Národní knihovna ČR

Datum zadání dotazu

10.01.2014 18:52

Přidat komentář

Pokud chcete přidat komentář, zadejte jej do formuláře níže. Nejsou povoleny žádné formátovací značky. Adresy na web nebo emailové adresy budou automaticky transformovány na aktivní odkazy. Komentáře jsou moderovány.

Kolik je 10 + 4?

Hledání v archivu