Václav Renč, Funus bláznů (?)

Text dotazu

Je Václav Renč původním autorem knihy Funus bláznů nebo ho napsal dle předlohy jiného autora?

Odpověď

Dobry den,

bohuzel se nam nepodarilo nalezt knihu nebo jine dilo V. Rence s nazvem Funus blaznu. Tento titul neni uveden v zadnem z dostupnych zdroju, ktere jsme meli k dispozici. Pouze jsme zjistili, ze prelozil a prebasnil knihu

Blázen Tantris : Drama o pěti aktech / Ernst Hardt ; Přeložil [z němčiny a přebásnil] Václav Renč
Praha: Zemědělské knihkupectví A. Neubert, 1944.

Prosli jsme i obsahy Rencovych dvousvazkovych Vybranych spisu, ale Vami hledany nazev tam neni. Pokud mate zdroj, ze ktereho jste informaci o Funusu blaznu ziskala, napiste nam ho, abychom se mohli pokusit o overeni.