Václav Havel

Text dotazu

Dobry den, zajimalo by mne, jestli by bylo mozne nekde sehnat projev Vaclava Havla z 17.11.1989. Bohuzel se mi ho nepodarilo najit v katalogu. Byl bych Vam vdecny, kdybyste mi dokazali poradit. Predm dekuji za brzkou odpoved.

Odpověď

Podle dokumentu a pokonzultaci s "pametniky" se domnivame, ze Vaclav Havel 17. 11. 89 zadny projev nepronesl. V kazdem pripade nehovoril na shromazdeni studentu na Karlove, odkud vysel pruvod na Narodni tridu.
Vyber Havlovych projevu z listopadu a prosince 1989 najdete v:

Eseje a jiné texty z let 1970-1989 ; Dálkový výslech / Václav Havel ; [uspořádal a ediční poznámku napsal Jan Šulc]. -- Vyd. 1.. -- Praha : Torst, 1999. -- 1307 s. ; 18 cm.

Dokumenty z konce r. 1989 spojene s Obcanskym forem (vcetne projevu V.Havla) otiskuje dale:
Občanské fórum : listopad - prosinec 1989. 2. díl, Dokumenty / Jiří Suk. -- 1. vyd.. -- Praha : Ústav pro soudobé dějiny Akademie věd České republiky ; Brno : Doplněk, 1998. -- 328 s. ; 25 cm

Dokumenty vztahujici se k listopadu 1989 najdete v knize:
Deset pražských dnů : (17.-27. listopad 1989) : dokumentace / [Předml.Václav Havel ; Sest. M. Otáhal, Z. Sládek]. -- 1. vyd.. -- Praha : Academia, 1990. -- 672 s. : [48] s. fotogr. ; 21 cm.

Analýzu a výklad s radou dokumentu pak v:
Labyrintem revoluce : aktéři, zápletky a křižovatky jedné politické krize :(od listopadu 1989 do června 1990) / Jiří Suk. -- V českém jazyce vyd.1.. -- Praha : Prostor, 2003. -- 507 s., [12] s. obr. příl. : il., portréty ; 24 cm

Takovy projev neni uveden ani na strankach V. Havla (najdete tu texty jinych projevu z listopadu 1989): http://www.vaclavhavel.cz/index.php?sec=2&id=6 .

Predpokladame, ze dalsi dotazy by vam upresnili v kancelari Vaclava Havla: http://www.vaclavhavel.cz/index.php?sec=5.