Václav František Kocmánek

Text dotazu

Přesná formulace dotazu: Hledáme text písně Václava Františka Kocmánka : Píseň o smrti Albrechta z Valdštejna. V googlu jsme našli o autorovi i zmínky o písni, text ale ne. Pořádáme Valdštejnské slavnosti a píseň by se velmi hodila.

Odpověď

Dobry den, pisen o smrti Albrechta z Valdstejna je obsazena v Kocmankove sborniku na str. 575-6. Sbornik se nachazi v Knihovne Kralovske kanonie premostratu na Strahove v Praze, na signature DA IV 27.
V digitalni podobe je i v Manuscriptoriu, virtualnim badatelskem prostredi pro oblast historickych fondu http://www.manuscriptorium.com/Site/CZE/default_cze.asp, pristupne z ikony portaly na prvni webove strance Narodni knihovny CR, www.nkp.cz.
Text je mozno vyhledat (mate-li pristup k plnym textum) napr. podle autora Kocmanesius, Vaclav Frantisek nebo podle nazvu [Kocmankuv sbornik].
Pokud z nejakeho duvodu z Vaseho pocitace pristup k plnemu textu nemate, (zalezi na nastaveni, vzdalenem pristupu apod.), muzete se obratit na Knihovnu Kralovska kanonie premonstratu na Strahove, Strahovske nadv. 132,
118 38 Praha 1 -Hradcany, kde Vam udelaji kopii a treba podaji i dalsi informace.
Existuji i jine pisne o Albrechtovi z Valdstejna, ktere jsou uvedeny napr. v Vestnik Kralovske spolecnosti nauk. Trida filosoficko-historicko-jazykozpytna. Roc. 1894. C.10. Praha, 1895.
Clanek od Cenka Zibrta Ceske pisne o Waldsteinovi a Harantovi ze XVII. a XVIII. veku.
Tento vestnik se nachazi napr. ve fondu NK CR.
Pokud byste potrebovala jeste nejakou informaci, ozvete se.