Václav František Kocmánek

Text dotazu

Přesná formulace dotazu: Hledáme text písně Václava Františka Kocmánka : Píseň o smrti Albrechta z Valdštejna. V googlu jsme našli o autorovi i zmínky o písni, text ale ne. Pořádáme Valdštejnské slavnosti a píseň by se velmi hodila.

Odpověď

Dobry den, pisen o smrti Albrechta z Valdstejna je obsazena v Kocmankove sborniku na str. 575-6. Sbornik se nachazi v Knihovne Kralovske kanonie premostratu na Strahove v Praze, na signature DA IV 27.
V digitalni podobe je i v Manuscriptoriu, virtualnim badatelskem prostredi pro oblast historickych fondu http://www.manuscriptorium.com/Site/CZE/default_cze.asp, pristupne z ikony portaly na prvni webove strance Narodni knihovny CR, www.nkp.cz.
Text je mozno vyhledat (mate-li pristup k plnym textum) napr. podle autora Kocmanesius, Vaclav Frantisek nebo podle nazvu [Kocmankuv sbornik].
Pokud z nejakeho duvodu z Vaseho pocitace pristup k plnemu textu nemate, (zalezi na nastaveni, vzdalenem pristupu apod.), muzete se obratit na Knihovnu Kralovska kanonie premonstratu na Strahove, Strahovske nadv. 132,
118 38 Praha 1 -Hradcany, kde Vam udelaji kopii a treba podaji i dalsi informace.
Existuji i jine pisne o Albrechtovi z Valdstejna, ktere jsou uvedeny napr. v Vestnik Kralovske spolecnosti nauk. Trida filosoficko-historicko-jazykozpytna. Roc. 1894. C.10. Praha, 1895.
Clanek od Cenka Zibrta Ceske pisne o Waldsteinovi a Harantovi ze XVII. a XVIII. veku.
Tento vestnik se nachazi napr. ve fondu NK CR.
Pokud byste potrebovala jeste nejakou informaci, ozvete se.

Obor

Hudba

Okres

--

Knihovna

Národní knihovna ČR

Datum zadání dotazu

13.02.2008 10:42

Přidat komentář

Pokud chcete přidat komentář, zadejte jej do formuláře níže. Nejsou povoleny žádné formátovací značky. Adresy na web nebo emailové adresy budou automaticky transformovány na aktivní odkazy. Komentáře jsou moderovány.

Kolik je 4+4 ?

Hledání v archivu