uznání chlapeckého jména na matrice

Text dotazu

Dobrý den,

ráda bych se zeptala, zda nám na matrice uznají jméno Ben? Jestli je to v ČR uznané chlapecké jméno.

Moc děkuji za odpověď

Odpověď

Dobrý den,

křestní jméno Ben je anglická zkrácenina jména Benjamin a může být bráno jako křestní jméno. Podle níže uvedené knihy by uznáno být mohlo, jedná se o jméno v cizím jazyce branné jako spisovné jméno. I když je v ČR viděno jako domácká podoba, mělo by být uznáno.

Ale pro jistotu se ještě zkusit poradit na matrice.

Použité zdroje

KNAPPOVÁ, Miloslava. Jak se bude vaše dítě jmenovat?: původ, význam, pravopis, výskyt a obliba, kalendář: informace o jménech afrických a asijských. Vyd. 5., přeprac. a dopl. Praha: Academia, 2010. 783 s. ISBN 978-80-200-1888-5.

Konkrétně strany: 47 a 137.