Uživatelské potřeby

Text dotazu

Dobrý den,

ráda bych Vás touto cestou požádala o zdroje k tématu Uživatelské potřeby (user needs) rodin s dětmi na webech muzeí. Uživatelské potřeby se v tomto případě týkají HCI. Informace by měly obsahovat význam slova uživatelská potřeba (user needs), jaké tyto potřeby celkově mohou být a nějaké specifikum ohledně dané cílové skupiny. Informace mohou být online, či v monografických dokumentech v českém či anglickém jazyce.

Mnohokrát Vám děkuji za Vaši snahu.

Odpověď

Dobrý den,
děkujeme Vám za Váš dotaz do služby Ptejte se knihovny.
Bohužel žádný relevantní zdroj, který by pojednával konkrétně o Vámi uvedeném tématu, se nám v rámci naší služby PSK nepodařilo dohledat.
Předpokládáme, že sháníte zdroje pro projekt nebo závěrečnou práci na toto téma. Bude asi třeba se zaměřit na obecnější témata např.: kultura/muzea na internetu, HCI, uživatelské potřeby dětí/rodin, tvorba webu kulturní instituce apod.
Dovolili bychom si Vám doporučit nějaké možnosti hledání informačních zdrojů:

Na webu Národní knihovny ČR naleznete vyhledávací nástroj EDS (EBSCO Discovery Service - https://aleph.nkp.cz/F/?func=file&file_name=find-b&local_base=nkc). Jedná se o multivyhledávač, pomocí kterého je možné prohledávat různé zdroje dostupné prostřednictvím NK ČR - katalogy i databáze - najednou. EDS najdete jako poslední vyhledávací políčko ve formuláři pod odkazem výše. Zde je možné zadat klíčová slova. Vyhledané výsledky můžete v dalším kroku omezit - např. datum publikování apod. Dále si výsledky můžete uložit do schránky a nechat zaslat na email.

V případě, že budete uživatelkou Národní knihovny ČR, budete mít i vzdálený přístup do všech předplacených databází NK ČR a můžete si prohlédnout a stáhnout plné texty článků, pokud jsou k dispozici. Některé jsou k dispozici volně.

Z volných zdrojů Vám doporučujeme GoogleScholar (https://scholar.google.com/) nebo databázi vysokoškolských kvalifikačních prací Theses (http://theses.cz).