Užívání invalidního znaku O1 v cizině

Text dotazu

Zajímalo by mě, jestli invalidní znak O1 je možno používat v cizině, případně ve kterých zemích a pokud ano, k čemu uživatele tohoto invalidního znaku opravňuje. Za informaci mnohokrát děkuji.

Odpověď

Dobrý den, bohužel nejsme schopni vám přesně odpovědět, neboť problematika je na nás příliš speciální. S užíváním invalidního znaku O1 v cizině Vám ale jistě poradí v poradně Ligy za práva vozíčkářů:
http://www.ligavozic.cz/index.php?akce=158
Na některé konkrétní dotazy, které se týkají použití znaku O1 a průkazů pro zdravotně postižené v zahraničí, naleznete odpověď v archivu dotazů Ligy za práva vozíčkářů: http://www.ligavozic.cz/index.php?akce=159
Informační portál, který tato liga spravuje, uvádí:
"Poplatky v zahraničí: Co se týče výhod v zemích EU, mezinárodní průkaz mimořádných výhod existuje, ale naše úřady doposud nepřikročily k jeho vydávání. Náš průkaz mimořádných výhod v zahraničí neznají. Např. s označeným autem můžete využívat výhody parkování, ale dálniční známky je třeba platit. Před cestou je dobré se informovat o podmínkách v konkrétní zemi, kterou chcete navštívit."
( http://ligavozick.skynet.cz/ip/volnycas.php?oblast=9000036#odst4 )

Další informace o možných slevách a výhodách v zahraničí Vám mohou poskytnout pracovníci ÚAMK ( internetové stránky:
http://www.uamk.cz/infoservis.htm ).

Obor

politicke-vedy-politologie-politika-verejna-sprava-vojenstvi

Okres

--

Knihovna

Národní knihovna ČR

Datum zadání dotazu

26.10.2007 09:58

Přidat komentář

Pokud chcete přidat komentář, zadejte jej do formuláře níže. Nejsou povoleny žádné formátovací značky. Adresy na web nebo emailové adresy budou automaticky transformovány na aktivní odkazy. Komentáře jsou moderovány.

Kolik je 10 + 4?

Hledání v archivu