uvádění titulů

Text dotazu

Zajímalo by mne zda si mám uvádět jeden či oba
vysokoškolské tituly. Absolvovala a ukončila jsem bakalářské studium = Bc. a
následně na jiné škole jsem dokončila II.stupeň a získala titul Ing.. Mám si
uvádět oba tituly nebo jen jeden?

Odpověď

Dobry den,

podle informaci uvedenych na strankach Ustavu pro jazyk cesky AV CR a v Male encyklopedii o titulech se domnivame, ze pro uvadeni dvou akademickych titulu je podstatne, zda jsou ziskany v rozdilnych oborech nebo jde o tituly ziskane v jednom oboru a ziskani nizsiho titulu (tj. Bc.) je podminkou pro udeleni titulu vyssiho (tj. Ing.).

Blizsi vysvetleni naleznete v Male encyklopedii o titulech (cast textu nize uvadime) a na strankach Jazykove poradny Ustavu pro jazyk cesky AV CR, dalsi odkazy jsou zmineny i v archivu sluzby Ptejte se knihovny(http://www.ptejteseknihovny.cz/uloziste/aba001/vysokoskolske-tituly/):

* STASTNY, Vaclav. Mala encyklopedie o titulech. Praha : Linde, 2002. s. 20.ISBN 80-7201-378-5.

... Kdo je opravnen pri soubehu dvou akademickych titulu pouzit oba? Ten, kdo je ziskal jako vysledek absolvovani dvou ruznych, resp. paralelnich, nikoliv navazujicich programu; jiste tedy absolvent dvou vysokych skol, nekdy i dvou fakult teze skoly. Neboli: mgr. bc. Jana Novotna je dobre pro magistru psychologie a zaroven bakalarku umeni, nikoliv pro tu magistru, ktera titul bakalarka ziskala jako nezbytny predstupen...

* Jazykova poradna UJC AV CR - Jazykova poradna http://www.ujc.cas.cz/poradna/porfaq.htm , bod 9 - tituly

* Jazykova poradna UJC AV CR - Internetova jazykova prirucka http://prirucka.ujc.cas.cz/ , cast Zkratky, znacky, cisla a cislovky - Poradi titulu

V pripade, ze byste mela doplnujici dotazy k uvadeni vysokoskolskych titulu, doporucili bychom Vam obratit se primo na Jazykovou poradnu UJC AV CR ( http://www.ujc.cas.cz/oddeleni/index.php?page=poradna ).

Obor

Výchova a vzdělávání

Okres

--

Knihovna

Národní knihovna ČR

Datum zadání dotazu

24.06.2008 12:56

Přidat komentář

Pokud chcete přidat komentář, zadejte jej do formuláře níže. Nejsou povoleny žádné formátovací značky. Adresy na web nebo emailové adresy budou automaticky transformovány na aktivní odkazy. Komentáře jsou moderovány.

Zapište číslici "pět".

Hledání v archivu