ustupující jednotky SS

Text dotazu

Dobrý den, chtěl bych se zeptat kudy ustupovali jednotky waffen SS z benešova. Jestli by jste dokázali dát dohromady jakým směrem mohli prchat. Slyšel jsem že u Orlíku zkončili a padly do zajetí, tak se chci jen ujistit jestli je to pravda. Děkuji

Odpověď

Dobrý den,

 

vzhledem k poměrně chaotické situaci a organizaci německých jednotek na území Protektorátu v posledních válečných dnech lze na Váš dotaz bez zjednodušení jen těžko. Z jednotek, dislokovaných v benešovském prostoru, byla ad hoc zformována tzv. Kampfgruppe Wallenstein, která se podílela na snaze potlačit Pražské povstání. Po neúspěšném pokusu povstání potlačit se začala stahovat do výchozích pozic a posléze ustupovat na jih. Po uzavření demarkační linie 9. května dosáhly zbylé jednotky Waffen-SS pod velením Friedricha von Pückler-Burghaus prostoru okolo Čimelic a Slivící u Milína. V Čimelicích podepsal von Pückler 12. 5. kapitulaci a jednotky pod jeho velením padly do sovětského zajetí.

Obor

Historie a pomocné historické vědy. Biografické studie

Okres

--

Knihovna

Vojenský historický ústav - knihovna

Datum zadání dotazu

22.10.2018 08:00

Přidat komentář

Pokud chcete přidat komentář, zadejte jej do formuláře níže. Nejsou povoleny žádné formátovací značky. Adresy na web nebo emailové adresy budou automaticky transformovány na aktivní odkazy. Komentáře jsou moderovány.

Kolik je 10 + 4?

Hledání v archivu