ústupové cesty německé armády

Text dotazu

Dobrý den, tímto bych se chtěl zeptat na možné ústupové cesty Němců (popřípadě závěrečná střetnutí nebo německé pozice) v okolí Habrů. Převážně Tis, Kněž, Bačkov, Olešná, Skuhrov. Předem děkuji za odpověd

Odpověď

Dobrý den,

nějaké informace k tématu by bylo možné najít v následujících knihách:

Habry : dějiny města 1101 - 2001 / Karel Růžička, Pavel Novák. -- Habry : Město Habry, 2001. -- 191 s.

Konec 2. světové války na Havlíčkobrodsku / Michal Kamp. -- Havlíčkův Brod : Muzeum Vysočiny Havlíčkův Brod, 2017. -- 299 s.

Květnové povstání ve východních Čechách 1945 / Jiří Frajdl. -- 1. vyd. -- Hradec Králové : Kruh, 1975. -- 280 s.-

Havlíčkobrodsko v národním odboji 1914-1918, 1938-1945 : sborník. -- Havlíčkův Brod : Místní národní výbor, 1946. -- 283 s.

Použité zdroje

https://tritius.kkvysociny.cz/