Určení slovního druhu

Text dotazu

Jakým slovním druhem je slovo t a k y ve
větě: "Taky si s ní povídala"?

Odpověď

Dobrý den,

slovo "taky" může být buď příslovce nebo částice. Po prostudování Příruční mluvice češtiny ( Příruční mluvnice češtiny. Aut. Ústav českého jazyka Filozofické fakulty Masarykovy univ. v Brně. 1. vyd. Praha : Nakl. Lidové noviny, 1995. 800 s. ISBN 80-7106-134-4.) bych v tomto případě určila slovo za částici.

S jazykovými dotazy se můžete obracet na Jazykovou poradnu Ústavu pro jazyk český AV ČR viz http://www.ujc.cas.cz/oddeleni/index.php?page=poradna.