Úprava naskenovaného textu

Text dotazu

Vážená knihovno, potřebuji pro své studium odevzdat 40 stránek německého textu odborného, text jsem si naskenovala z učebnice do počítače, ale chtěla bych ho odevzdat v podobě normálního textového dokumentu a naskenovaný text se stále chová jako obrázek, existuje nějaká pomoc, program či musím pokud tento text chci upravovat jako textový dokument text přepsat do textového editoru ručně ?

Odpověď

Pro převod obrázku v text existují tzv. OCR nástroje (optical character recognition). Dokáží převést naskenovaný psaný nebo ofocený text s velmi nízkým procentem chyb do elektronické podoby. Na internetu jsou k dispozici demo verze Finereaderů nebo starší verze Finereadrů ke stažení zdarma. např. na www.slunecnice.cz . Finereader pak umožní načíst naskenovaný obrázek jako text a to z různých formátů např. tif, jpg apod. Text bude uložen do formátu rtf, txt apod. Ideální je nastavit funkci pro převod dokumentu do textu ještě před skenováním,  ale výše zmíněný produkt by měl umět i načíst již naskenovaný obrázek jako text. Programy bohužel podporují angličtinu, proto může nastat problém s převodem specifických německých znaků.
Pokud máte soubor uložen v pdf nebo ve vormátu tif, půjde obsah uložit jako text, ale jen v případě, že máte plnou verzi Acrobatu a ne pouze reader.

Obor

Výpočetní technika

Okres

--

Knihovna

Datum zadání dotazu

11.03.2008 11:42

Elkon píše:
Čtvrtek 23.01.2020 15:00
Příště před skenováním nastavte uložit jako dokument, ne jako obrázek.
Přidat komentář

Pokud chcete přidat komentář, zadejte jej do formuláře níže. Nejsou povoleny žádné formátovací značky. Adresy na web nebo emailové adresy budou automaticky transformovány na aktivní odkazy. Komentáře jsou moderovány.

Kolik je 4+4 ?

Hledání v archivu