úplný seznam lékařských časopisů vydávaných v ČR

Text dotazu

Prosím, jak získám úplný seznam lékařských časopisů vydávaných v ČR (včetně názvu jejich vydavatelů)? Národní lékařská knihovna mne odkázala na vaši instituci, neboť sama eviduje pouze časopisy, které odebírá (nedostává povinný výtisk), tedy neeviduje všechny. Velmi děkuji

Odpověď

Dobrý den,

k určitému výsledku se lze dopracovat, ale záznamy nejsou systematicky uspořádané tak, aby ihned vypadl jednoznačný výsledek.
Tedy v bázi NKC (http://sigma.nkp.cz/F/) zvolte Dílčí báze a poté Seriály (periodika) domácí provenience. Zde pak vyhledávání z různých polí.
To umožňuje zvolit položku Poslední dostupný rok. Když zadáte 2006, měly by se zobrazit všechny časopisy, které vycházejí letos. Vzhledem k určitému skluzu katalogizace a vydávání je možná dobré zkusit i 2005.
Podstatná je volba klíčového slova/předmětového hesla. Nejúplnější výsledek mi vyšel takto:

Všechna pole: lékař?
Poslední dostupný rok: 2006

Většina titulů je pod předm. heslem lékařství, nicméně na lékař? (? znamená libovolné znaky) se zobrazilo o něco víc relevantních titulů (cca 155, vedle 115 na lékařství).
Seznam asi bude třeba projít.

V záznamu jednotlivých periodik máte podrobné údaje. Záznamy lze i stáhnout, uložit, popř. vytisknout.