Univerzita třetího věku

Text dotazu

Dobrý den,
prosím o informace o Virtuální univerzitě třetího věku, jelikož jsem nenašla žádný odkaz na stránkách knihovny , jak je uvedeno v informačním letáčku.

Odpověď

Vážená paní,

webové stránky Virtuální univerzity 3. věku jsou ve výrobě, na stránkách Knihovny by se měly objevit každým dnem.
Studium je určeno pro osoby se statutem důchodce, invalidní důchodce bez rozdílu věku a nezaměstnané osoby v kategorii 50+.
Studium bude probíhat 1x za 14 dní (cca 1,5 - 2 hodiny). Každý modul má 6 přednášek. Výjimkou je první studijní modul, kterým je Astronomie. Ta má pouze 4 přednášky a ty proběhnou vždy po týdnu. Na následných tématech, která se budou studovat, se domluví celá studijní skupina ( max. 15 účastníků). Vybírat lze ze spousty témat, namátkou Cestování, České dějiny a jejich souvislosti, Lidské zdraví, Genealogie,  Osobní finannce, Jedlé houby, ....
Univerzita je virtuální, což znamená, že účastníci si poslechnou předem nahranou přednášku, společně se vyplní test, který si potom doma nebo v knihovně vyplní ještě znovu každý student zvlášť, již pod svým loginem. Celé studium je rozvrženo do 6 semestrů ( 3 roky). Potom následuje slavnostní promoce na České zemědělské univerzuitě v Praze, která celé studium zaštiťuje. Ovšem odhlásit se pochopitelně můžete kdykoliv. Jednotlivé moduly jsou placené, v rozmezí 150 - 300,- Kč ( 6 přednášek).
V Knihovně města Hradce Králové bude výuka probíhat ve čtvrtek, v 10 nebo 14 hodin. Startujeme 7. září, kdy se můžete přijít nezávazně podívat a poslechnout si ještě další bližší infrormace. Studovat se bude v sálku v 1. patře v Oddělení pro dospělé.
Další bližší informace lze najít i na stránkách www.e-senior.cz.

Kontaktní osoba:Linda Krejčí
krejci@knihovnahk.cz
vu3v@knihovnahk.cz