Uncle Tom's Cabin

Text dotazu

Dobrý den,

kde je možné v ČR vypůjčit si knihu "Uncle Tom's Cabin; or, Life Among the
Lowly", Harriet Beecher Stowe v originále?

Odpověď

Dobrý den,

Chaloupka strýčka Toma v originále je k dispozici v několika vydáních v Národní knihovně ČR, v této chvíli je však možná výpůjčka pouze souborného vydání, které navíc obsahuje ještě další dva romány Harriet Beecher-Stowe.
Samostatná vydání jsou nedostupná z důvodu ztráty (signatura K 040372) a další dva exempláře (Angl 2324, Angl 2325) jsou půjčeny a navíc blokovány rezervací.

V Národní knihovně si tedy nyní můžete vypůjčit pouze publikaci:
STOWE, Harriet Beecher. Three novels. Uncle Tom´s Cabin: or, Life among the Lowly. The Minister´s Wooing. Oldtown Folks. New York: The Library of America, 1982. 1477 s.

Záznam dokumentu ještě není zahrnut do elektronického katalogu, naleznete ho pouze v naskenovaných katalozích Katif (http://katif.nkp.cz), dokumenty z těchto katalogů je možné studovat pouze prezenčně ve studovnách NK ČR. Na úvodní stránce v záložce Katalogy zvolte Generální katalog II, dále skříň STEL-ŠIKI, zásuvku STORF-STRAKA J a č. záznamů 453 (sign. T 107503) nebo 454 (sign. T 130400). Dokument si můžete objednat vyplněním jednoduché objednávky (odkaz Objednat titul), pokud vyplníte i svojí emailovou adresu, budou Vám na ni zasílány informace o stavu a průběhu vyřízení objednávky.

Svazky z uvedených signatur jsou uloženy ve skladišti v Hostivaři, odkud jsou expedovány s delším časovým odstupem, následující pracovní den po 12.
hodině.

Výpůjčky jsou umožněny pouze registrovaným čtenářům NK ČR, objednávku ze systému Katif můžete uskutečnit i bez registrace (více o registraci na http://www.nkp.cz/pages/page.php3?nazev=Jak_to_tady_chodi&submenu3=98). 

Informace o uložení knihy v jiných knihovnách získáte pomocí Souborné katalogu ČR (http://sigma.nkp.cz/cze/skc), samostatná vydání z různých let mají ve fondu např.: Jihočeská vědecká knihovna České Budějovice, Studijní a vědecká knihovna Plzeň, Ústřední knihovna FF Masarykovy univerzity v Brně, Ústřední knihovna Pedagogické fakulty UK v Praze aj.

Další knihovny si případně můžete vyhledat prostřednictvím rozhraní Jednotné informační brány (http://www.jib.cz).

Obor

Informace o vydaných dokumentech

Okres

--

Knihovna

Národní knihovna ČR

Datum zadání dotazu

02.02.2010 09:06

Přidat komentář

Pokud chcete přidat komentář, zadejte jej do formuláře níže. Nejsou povoleny žádné formátovací značky. Adresy na web nebo emailové adresy budou automaticky transformovány na aktivní odkazy. Komentáře jsou moderovány.

Kolik je 10 + 4?

Hledání v archivu