Uncle Tom's Cabin

Text dotazu

Dobrý den,

kde je možné v ČR vypůjčit si knihu "Uncle Tom's Cabin; or, Life Among the
Lowly", Harriet Beecher Stowe v originále?

Odpověď

Dobrý den,

Chaloupka strýčka Toma v originále je k dispozici v několika vydáních v Národní knihovně ČR, v této chvíli je však možná výpůjčka pouze souborného vydání, které navíc obsahuje ještě další dva romány Harriet Beecher-Stowe.
Samostatná vydání jsou nedostupná z důvodu ztráty (signatura K 040372) a další dva exempláře (Angl 2324, Angl 2325) jsou půjčeny a navíc blokovány rezervací.

V Národní knihovně si tedy nyní můžete vypůjčit pouze publikaci:
STOWE, Harriet Beecher. Three novels. Uncle Tom´s Cabin: or, Life among the Lowly. The Minister´s Wooing. Oldtown Folks. New York: The Library of America, 1982. 1477 s.

Záznam dokumentu ještě není zahrnut do elektronického katalogu, naleznete ho pouze v naskenovaných katalozích Katif (http://katif.nkp.cz), dokumenty z těchto katalogů je možné studovat pouze prezenčně ve studovnách NK ČR. Na úvodní stránce v záložce Katalogy zvolte Generální katalog II, dále skříň STEL-ŠIKI, zásuvku STORF-STRAKA J a č. záznamů 453 (sign. T 107503) nebo 454 (sign. T 130400). Dokument si můžete objednat vyplněním jednoduché objednávky (odkaz Objednat titul), pokud vyplníte i svojí emailovou adresu, budou Vám na ni zasílány informace o stavu a průběhu vyřízení objednávky.

Svazky z uvedených signatur jsou uloženy ve skladišti v Hostivaři, odkud jsou expedovány s delším časovým odstupem, následující pracovní den po 12.
hodině.

Výpůjčky jsou umožněny pouze registrovaným čtenářům NK ČR, objednávku ze systému Katif můžete uskutečnit i bez registrace (více o registraci na http://www.nkp.cz/pages/page.php3?nazev=Jak_to_tady_chodi&submenu3=98).

Informace o uložení knihy v jiných knihovnách získáte pomocí Souborné katalogu ČR (http://sigma.nkp.cz/cze/skc), samostatná vydání z různých let mají ve fondu např.: Jihočeská vědecká knihovna České Budějovice, Studijní a vědecká knihovna Plzeň, Ústřední knihovna FF Masarykovy univerzity v Brně, Ústřední knihovna Pedagogické fakulty UK v Praze aj.

Další knihovny si případně můžete vyhledat prostřednictvím rozhraní Jednotné informační brány (http://www.jib.cz).