Umělá krev

Text dotazu

Ráda natáčím s mou sestrou filmy a potřebovala bych vědět, jak a z čeho se namíchá umělá krev tak, aby měla stejnou barvu a hustotu, ale také , aby to nebylo moc složité a aby ty různé látky na smíchání nebyly moc drahé. Mohli byste mi napsat i více způsobu? Předem děkuji za odpověď.

Odpověď

Dobrý den, v dostupné literatuře (Kurel, R.:Parukářské a maskérské materiály, Bratislava : Vydavatelstvo technické a ekonomické literatúry, 1990) je pro výrobu umělé krve pro maskérské účely uváděn dostatečně zahuštěný glycerol nasycený červenými barvami, který znázorňuje naturalisticky výrazně např. krev.
 
V  publikaci Film a television makeup H.Buchmana, N.Y.: Watson-Guptill, 1990 je uváděn následující návod :

l šálek Karo Corn Syrup vlít do čisté sklenice nebo plastické nádobky, přidat čajovou lžičku červené potravinářské barvy, 1/2 lžičky žluté potravinářské barvy, 1/2 lžičky netoxické vodou rozpustné plakátové barvy. Směs promíchat, výsledkem je neprůsvitná a konsistentní barva odpovídající krvi.

Dále Vám zasíláme  několik internetových odkazů s nabídkou hotových barev a kontaktem na výrobce:
 
http://www.bodypaiting.cz/?p=productsMore&iProduct=217&sName=Bodypainting-umela-krev-tmava--tuba-18-ml
http://www.zlatestranky.cz/zs/hf/divadelni-a-filmove-kostymy-a-licidla/.
http://underfilm.cz/.

Obor

Divadlo, film, tanec

Okres

--

Knihovna

Národní knihovna ČR

Datum zadání dotazu

27.11.2008 09:44

Přidat komentář

Pokud chcete přidat komentář, zadejte jej do formuláře níže. Nejsou povoleny žádné formátovací značky. Adresy na web nebo emailové adresy budou automaticky transformovány na aktivní odkazy. Komentáře jsou moderovány.

Kolik je 4+4 ?

Hledání v archivu