Umějí všichni savci plavat

Text dotazu

Dobrý den,
Obracím se na Vás s dotazem, jestli všichni známí dospělí savci kromě člověka umí plavat. Před třemi lety jsme na zádladě této otázky s kamarádem uzavřeli sázku a stále se nedokážeme dobrat k jasnému výsledku (ještě jsme nenarazili na savce který by plavat neuměl- dokonce prý plavou i netopýři, ale jistotu stále nemáme.)

Odpověď

Nevím, jestli budu mít uspokojivou dopověď. Asi by bylo nejlepší zeptat se nějakého zoologa odborníka. Podívala jsem se do nějaké literatury a na internet a zjistila jsem, že by až na malé vyjímky měli být všichni savci schopni plavat. Netopýři opravdu taky plavou. Neumí plavat prý jen některé opice - orangutani, paviáni, dlouhoruké opice, taky člověk pokud se to nanaučí. Taky snad pásovec neplave. Našla jsem k tomuto tématu článek na internetu, kde na tuto otázku přímo odpovídá nějaký člověk. Zde je odkaz, je to v angličtině, ale zkuste se na to podívat.
http://www.madsci.org/posts/archives/oct98/909513753.Zo.r.html