Umějí všichni savci plavat

Text dotazu

Dobrý den,
Obracím se na Vás s dotazem, jestli všichni známí dospělí savci kromě člověka umí plavat. Před třemi lety jsme na zádladě této otázky s kamarádem uzavřeli sázku a stále se nedokážeme dobrat k jasnému výsledku (ještě jsme nenarazili na savce který by plavat neuměl- dokonce prý plavou i netopýři, ale jistotu stále nemáme.)

Odpověď


Nevím, jestli budu mít uspokojivou dopověď. Asi by bylo nejlepší zeptat se nějakého zoologa odborníka. Podívala jsem se do nějaké literatury a na internet a zjistila jsem, že by až na malé vyjímky měli být všichni savci schopni plavat. Netopýři opravdu taky plavou. Neumí plavat prý jen některé opice - orangutani, paviáni, dlouhoruké opice, taky člověk pokud se to nanaučí. Taky snad pásovec neplave. Našla jsem k tomuto tématu článek na internetu, kde na tuto otázku přímo odpovídá nějaký člověk. Zde je odkaz, je to v angličtině, ale zkuste se na to podívat.
http://www.madsci.org/posts/archives/oct98/909513753.Zo.r.html

Obor

Biologické vědy

Okres

--

Knihovna

Datum zadání dotazu

25.02.2008 15:50

Přidat komentář

Pokud chcete přidat komentář, zadejte jej do formuláře níže. Nejsou povoleny žádné formátovací značky. Adresy na web nebo emailové adresy budou automaticky transformovány na aktivní odkazy. Komentáře jsou moderovány.

Kolik je 4+4 ?

Hledání v archivu