ulice Václava Košaře v Ostravě

Text dotazu

Dobrý den, pro svou dceru zjišťuji, po kom byla pojmenována ulice v Ostravě, městská část Dubina - ulice Václava Košaře. Nikde jsme nenašla, kdo Václav Košař byl. Děkuji za pomoc a odpověď.

Odpověď

Dobrý den,

ulice může být pojmenována podle Ing. Václava Košaře, CSc. (1928 - 1980 v Ostravě). Publikoval v oboru hutnictví. Jiný autoritní záznam se bohužel ve zdrojích dostupných Národní knihovně ČR neobjevuje.

V periodiku Jižní listy (http://www.ovajih.cz/cs/o-jihu/jizni-listy ), vydávaném Úřadem městského obvodu Ostrava-Jih, se v roce 2012 objevuje seriál "Víte, kde bydlíte?" O ulici Václava Košaře zde ještě nebylo pojednáno, ale můžete se s tímto dotazem obrátit na redakci časopisu. Dále je možné obrátit se na Knihovnu města Ostravy nebo Moravskoslezskou vědeckou knihovnu v Ostravě, zda u nich tento název ulice nelze dohledat ve fondu regionální literatury. Obě knihovny jsou také zapojeny do služby Ptejte se knihovny.

Zdroj:
http://aleph.nkp.cz/F/?func=direct&doc_number=000017510&local_base=AUT