ulice v Hradci Králové

Text dotazu

Zajímalo by mne, která ulice v Hedci Králové se jmenovala za 1. republiky Žerotínova a kdy došlo k jejímu přejmenování
Děkuji

Odpověď

Dobrý den,

názvy ulic v Hradci Králové mapuje kniha Historie a současnost Hradce Králové ve jménech ulic.

Žerotínova ulice je nyní ulice Nezvalova. Žerotínova byla asi od roku 1903, 1916 byla na krátký čas Konráda z Hötzendorfu, v roce 1918 opět Žerotínova, 1939 Žerotín Strasse, 1945 Žerotínova a od roku 1961 Nezvalova.