Ulice Šumavského v Praze

Text dotazu

Dobrý den, po kom je pojmenována ulice Šumavského v Praze?

Odpověď

Dobrý den, ulice Šumavského v Praze Modřany nese jméno českého spisovatele, novináře, redaktora a překladatele Václava Beneše Šumavského (*16.2.1850 v Plzni,
+26.4.1934 v Poděbradech). V.Beneš Šumavský je autorem řady románů a
+povídek
(V mraku a světle, Z komedie života, Z mojí galerie obrázků, Stříbrná lvice aj.). K úspěšným dílům autora patří kniha vzpomínek: To se nezapomíná. Z periodik redigoval Čecha, Obrazy života, Moravskou orlici, Hlas národa a Národní politiku. Ke konci života překládal knihy z angličtiny, francouzštiny, němčiny, polštiny a ruštiny. Ulice po něm byla nazvána v roce 1968, kdy došlo k připojení Modřan k Praze.

Použitá literatura:
 * Pražský uličník : encyklopedie názvů pražských veřejných prostranství. díl 2: O-Ž. 1. vyd. Praha : Libri, 1998. ISBN 80-85983-25-7 (díl 2 : váz.)
 * Lexikon české literatury : osobnosti, díla, instituce. díl 1. A-G. 1. vyd. Praha : Academia, 1985.