Ulice Pavelkova, Olomouc-Bystrovany - kdo je J. V. Pavelka?

Text dotazu

Chtěl bych vědět po kom se jmenuje ulice Pavelkova v Olomouci Bystrovanech

Odpověď

"Jan Věnceslav Pavelka (1856-1931), vysokoškolsky vzdělaný zemědělský odborník, rodák ze Senice na Hané, zasvětil život propagaci rolnické svépomoci zejména v mlékárenství. Byl zakladatelem družstevních mlékáren, dal však příklad také v zakládání chovatelských spolků a apod. V Senici m od  roku 1936 pamětní desku."

Použité zdroje

TICHÁK, M. Lexikon olomouckých ulic. 1. vyd. V Olomouci: Burian a Tichák, 2009. 177 s., 13 s. barev. obr. příl. ISBN 978-80-87274-02-6.