ulice "Na Tržišti", Benešov

Text dotazu

Zajímal by mne jak vznikl název "Na Tržišti". Jedná se o název sídliště a zároveň ulice v Benešově u Prahy.

Odpověď

Dobrý den, přesný doklad toho, kdy a jak název ulice vznikl, v našich pramenech nezjistíme. Možná by vám v tom poradili kolegové a kolegyně z knihovny nebo muzea v Benešově. Je ovšem běžné, že ulice dostávají název podle místních souvislostí, tedy zřejmě proto, že na této ulici bylo v minulosti nebo dosud je tržiště. Pokud jde o touž ulici, kterou jsme zobrazili na mapě Na Tržišti, 256 01 Benešov:
http://maps.google.cz/maps?q=bene%C5%A1ov+na+tr%C5%BEi%C5%A1ti&oe=UTF-8&ie=UTF8&split=0&gl=cz&ei=-34KSom2NJnv_AaU6cWLCw&z=16&iwloc=A
pak tomu docela nasvědčuje i její tvar. V případě sídliště bylo zřejmě jméno přeneseno z ulice, pokud se např. nachází v blízkosti.