ulice Na Kocourkach, Praha 6

Text dotazu

Dobry den. Dovoluji se dotazat, zda nemate vice informaci o teto ulici/oblasti nedaleko Stresovicke nemocnice. Diky moc a preji hezky den.

Odpověď

Dobrý den, stručné zmínky o této ulici jsme nalezli pouze ve dvou publikacích, jsou téměř shodného znění: ulice Na Kocourkách je jednou z nejstarších střešovických ulic, ale pojmenována dnešním názvem až r. 1957. V místě bývala vinice zvaná Kocourky.

Použité zdroje:
Pražský uličník: encyklopedie názvů pražských veřejných prostranství. Díl 1., A-N. Praha: Nakladatelství Libri, 1997. ISBN 80-85983-24-9. Str. 498.

Ulicemi města Prahy od 14. století do dneška. Praha: Orbis, 1958. str. 224.

Podrobnější informace by Vám mohla patrně poskytnout Městská knihovna v Praze, kde se nachází studovna pragensií, http://www.mlp.cz/infomarpra.php .