ulice Meskářova v Praze

Text dotazu

Dobrý den, rád bych znal původ názvu ulice Meskářova v Praze Slivenci. Můžete mi prosím napsat, kdo byl tento Meskář, po němž je ulice pojmenována?
Děkuji vám, hezký den

Odpověď

Dobrý den,
Meskářova ulice ve Slivenci byla pojmenována už v roce 1948 po sliveneckém občanovi panu Josefu Meskářovi, který zahynul za druhé světové války v koncentračním táboře. Tato ulice byla přejmenována někdy před rokem 1970, protože byla na plánu pod chybným pojmenováním Mezkařova.
Zdroj: LAŠŤOVKA, Marek a kol. Pražský uličník. Encyklopedie názvů pražských veřejných prostranství. Praha: Libri, 1997. D. 1. (A - N). Heslo na straně 451.