Ulice Karla Bureše v Plzni - po kom pojmenována

Text dotazu

Prosím o informaci, po kom je pojmenována ulice Karla Bureše v Plzni.
Děkuji

Odpověď

Dobrý den, Karel Bureš (1901 - 1944) byl zaměstnanec Škodových závodů. Vlastenecký a protifašisticky smýšlející odbojář byl za svou činnost nacisty popraven spolu se svou ženou, matkou, bratrem a švagrovou.

Použité zdroje

Víte, kde bydlíte? : encyklopedie ulic západních Čech / Markéta Čekanová. -- Starý Plzenec : FORMÁT, 1997. -- 58 s

Plzeňský "uličník" : Praktický průvodce západočeskou metropolí. -- 2. vyd.. -- Plzeň : Eltechnik, 1992. -- 79 s.