ulice Ciolkovského Praha 6

Text dotazu

Dobrý den, zajímalo by mě, po kom je pojmenovaná ulice Ciolkovského v Praze 6 na sídlišti Dědina. Děkuji.

Odpověď

Dobrý den,

název ulice Ciolkovského vznikl podle této osoby:

Konstantin Eduardovič Ciolkovskij (1857-1935). Sovětský matematik a vynálezce v oboru aerodynamiky, raketodynamiky a konstrukce letadel. Název se používá od vzniku ulice v roce 1978.

Zdroj:

* LAŠTOVKA, Marek; LEDVINKA, Václav a kol. Pražský uličník : Encyklopedie názvů pražských veřejných prostranství. 1. Díl (A-N). 1. vyd. Praha : Libri, 1997. ISBN 80-85983-24-9.