ULICE BAKURINOVA

Text dotazu

Dobrý den,
chtěl bych se zeptat na ulici Bakuninova (v Praze-Dolní Počernice, Praha 9). Po kom se tato ulice jmenuje? Kniha pražský uličník mi říká, že podle neidentifikované osoby. Jaká je tedy pravda?
Děkuji za odpověď

Odpověď

Dobrý den,

názvy ulic jsou odvozeny od důležitých představitelů kultury, politiky, vědy, literatury, tak i podle událostí. Názvy ulic a náměstí se neorientují pouze na ryze české osoby a události, ale také světové.

Ulice Bakurinova (Dolní Počernice, Praha 9) je ale výjimka. Vaše informace o problému s identifikováním osoby, podle které je ulice pojmenována, je pravdivá a ani nám se nepodařilo nalézt její jméno.

Můžeme se pouze domnívat, kdo se skrývá pod tímto označením. Nejblíže podobné tomuto jménu je osoba Michaila Alexandrovič Bakunina, ruského revolucionáře.

Literatura:

AUGUSTA, Pavel a ZDEŇKOVÁ, Marie. Ilustrovaná encyklopedie osobností v názvech pražských ulic a náměstí. Vyd. 1. Praha: Milpo media, 2006. 199 s. Pragensie; sv. 40. ISBN 80-87040-03-1.

LAŠŤOVKA, Marek a kol. Pražský uličník: encyklopedie názvů pražských veřejných prostranství. 1. vyd. Praha: Libri, 1997-2012. 3 sv. ISBN 80-85983-23-0.

MUTÍNSKÝ, Miloslav aj. Dějiny 20. století: encyklopedie politického, ekonomického a kulturního dění. Překlad Petr Křivský. 1. vyd. Praha: Mladá fronta, 1994. 423 s. ISBN 80-204-0403-1.

Who is who v Rossii: encyklopedia personalij. 2. vyd. (2008). Zug: Who is Who, 2008. 2634 s. Hübners Who is who. ISBN 978-3-7290-0069-8.

Odkaz:

https://cs.wikipedia.org/wiki/Michail_Alexandrovi%C4%8D_Bakunin