ukolébavka "Spinkej již broučku"

Text dotazu

Prosím chtěla bych se naučit text ukolébavky z filmu Krb bez ohně Spinkej již broučku můj pánbůh Tě opatruj, ale nevím, kde mám hledat text.

Odpověď

Dobry den, pisen, kterou se chcete naucit, vysla tiskem v roce 1937 a je napr. ve fondu Hudebniho oddeleni Mestske knihovny v Praze http://www.mlp.cz/ nebo ve fondu Hudebniho oddeleni Narodni knihovny CR.
DAUBER, Dol
Krb bez ohně   / Dol Dauber. Praha: R.A. Dvorský, 1937.
Píseň a tango a Ukolébavka /píseň a waltz/. Ze zvukového filmu. Zpěv a klavír. Slova D. Jelenová.

Neplakej, broucku muj, vzdyt ty jsi poklad muj, hvezda se na tebe diva.
Spinkej uz, broucku muj, pan Buh te opatruj, u tebe je tva maminka. Odejdi do snu, kde vecny je smich, soumrak jiz lezi na tvarickach tvych, spinkej, me detatko, jsem u tebe, pujdu ti pro hvezdy az do nebe. Az budes veliky a poznas svet, v srdci ti rozkvete cerveny kvet. Zivot je samy klam, poznas to jednou sam, uz spinkej, spinkej, dite me.